43. kolo Slovnaft extraligy mužov

15.01.2008 Celý región

Slovan Bratislava - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Góly: 35. Hreus (Uram, J. Kováčik), 47. Döme (Uram), 50. Kapuš (Uram, Lažo), 55. Kropáč (Hreus, Lažo), 58. Ľ. Pištek (Hujsa, Kuľha) - 38. Halaj (Korenko), 51. Lapšanský (Marcel Haščák, Bambúch)
vylúčení: 5:8 na 2 min
oslabenia 0:0
rozhodovali: J. Konc, P. Grečko - Müllner, M. Junek
5783 divákov

Pred zápasom pribudla pod strechu Samsung Arény vlajka za tretie miesto v Petrohrade. Potom už oba tímy hrajúce na tri kompletné formácie produkovali svižný hokej, v ktorom sa útoky prelievali z jednej na druhú stranu. Domáci ale nezúžitkovali tri početné výhody. Popradčania mali veľkú šancu, keď najskôr Jabrocký s Martinom Segľom stroskotali na Hovim a tesne potom Kroták po individuálnej akcii minul domácu bránku. Najväčšiu príležitosť Slovana nevyužil v 14. minúte Lažo, keď sám pred Šimonovičom trafil len do neho. V závere tretiny svoju jedinú presilovku v tejto časti nevyužili ani hostia, aj preto, že Slovák v dobrej príležitosti netrafil odkrytú Hoviho bránku. Aj druhých 20 minút malo rovnaký obraz. Od začiatku boli šance, ale brankári boli proti. V popradskej nastúpil Melicherčík a svoj post si hneď od úvodu zastával rovnako dobre v prvej tretine Šimonovič. Aj keď pri Kuľhovom nájazde v 24. minúte stálo pri ňom šťastie, keď domáci útočník mieril tesne vedľa. Zmenu skóre privodila až 35. minúta, keď Hreus po prihrávke Urama využil početnú výhodu o dvoch hráčov. Hostia ale rýchlo bývalým hráčom Slovana Halajom vyrovnali. V tíme Slovana už do druhej tretiny nenastúpil obranca Pavlas, pre ktorého sa zápas skončil v 15. minúte po tvrdom narazení na mantinel. V záverečnej tretine sa Slovan po dvoch Uramových akciách, ktoré zakončovali Döme a Kapuš, dostal do dvojgólového vedenia. To síce hostia rýchlo po Hoviho zaváhaní skorigovali, ale Kropáč a Pištek rozhodli.

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Poprad hral veľmi dobre, na našom tíme bolo cítiť náročný program. Ťažko sme sa rozbiehali, a aj keď sme mali šance, tak nám to tam nepadalo. Boli sme však trpezliví, chalani hrali obetavo a som rád, že sme napriek tej únave vyhrali. Poprad proti nám vždy vedel zahrať. "
Milan Skokan, asistent trénera Popradu: "Myslím si, že dve tretiny sme hrali dobrý hokej. Podarilo sa nám vykrývať stredné pásmo, Slovan sme nepúšťali do šancí, naopak my sme príležitosti mali, ale sme ich nevyužili. V tretej tretine sme vyrobili školácke individuálne chyby, ktoré Slovan využil a zaslúžene vyhral. "

SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 13. J. Kopecký (L. Čierny), 14. F. Turek (Krayzel, Cibuľa), 37. Paciga (Lipiansky, Juraško), 46. Klouda (J. Kopecký, L. Čierny), 59. Dubec (L. Jurík, P. Frühauf)
vylúčení: 1:4 na 2 min
presilovky 0:0
rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Brath
714 divákov

Od prvej minúty sa hral v Kežmarku otvorený hokej. V úvodných šanciach sa ocitli domáci Ihnačák a Gábriš, ale obrana hostí obidve šance zblokovala. Z úvodného gólu sa však tešil Zvolen, keď v 13. minúte po strele Ladislava Čierneho dotlačil puk za chrbát Kučeru Kopecký. O 104 sekúnd už bolo 0:2, keď po peknej akcii tretieho útoku Zvolena Turek strieľal do prázdnej bránky. Po góle Kežmarok vystriedal brankára. Zvolen po dvojgólovom vedení kontroval hru a tak sa domáci iba sporadicky dostávali do šancí. Zásluhou presilovky sa však na začiatku druhej tretiny dostali domáci do tempa, ale v 26. minúte Fedor trafil iba žŕdku a o minútu Schneider nepremenil nájazd. Hostia potom spresnili hru a mali po chybách domácej obrany šance na zvýšenie náskoku, ale nepremenili ich. Omladený domáci káder sa snažil niečo urobiť s výsledkom, ale Hudáček v bránke Zvolena v týchto chvíľach podržal svoj tím. Naopak, po nevinnej akcii v 37. minúte Paciga zvýšil na 3:0. Aj záverečná tretina priniesla slabý hokej. Na jej začiatku si poistil Zvolen svoje vedenie štvrtým gólom z hokejky Kloudu. Potom už hostia držali domácich na dištanc a za platonickej prevahy Kežmarku si Zvolen pohodlne zaknihoval i štvrté víťazstvo zo vzájomných zápasov. Tentoraz 5:0, keď piaty gól hostí dal dve minúty pred koncom Dubec.

Ján Vodila, tréner Kežmarku: "Zvolen má veľmi kvalitný tím, čo u nás aj ukázal. Okolnosti nás donútili poslať do hry mladý tím, ktorý nesklamal. Dostali sme však prvé dva lacné góly a potom súper hral toľko koľko potreboval.
Pavel Hulva, asistent trénera HKM Zvolen: "Výsledok je pre nás dobrý. Hra však nebola ideálna. Začali sme veľmi laxne. Za víťazstvo musíme poďakovať najmä brankárovi Hudáčkovi, lebo proti omladenému tímu domácich sme rozhodli zápas až na začiatku tretej tretiny, keď sme dali štvrtý gól. "
(TASR)

HC Košice - MHC Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 6. Michel Miklík (M. Bartánus), 21. P. Bartoš (Špilár, Juraj Faith), 54. Kmiť (Weissmann, Rudolf Huna) - 54. Markovič (M. Macho)
vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Kledrowetz (Košice) na 10 min za napadnutie zozadu
rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Orolin, Gašparík
5662 divákov

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 9. R. Hartmann (Liščák, M. Ivičič), 37. Zálešák (Grűndling), 45. T. Višňovský (Liščák, R. Hartmann)
vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: R. Školiak na 10 min za nešp. správanie - Petran na 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky 2:0
rozhodovali: Krist - M. Novák, Mášik
2680 divákov

HK Ardo Nitra - MsHK Žilina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 13. M. Kováčik (Ľ. Kolník, J. Mihálik), 42. M. Slovák (Dornič, T. Chrenko) - 34. Važan
vylúčení: 2:6 na 2 min
rozhodovali: Baluška -M. Orolín, Tvrdoň